Czy Targówek to dobry wybór na mieszkanie?

studioyayo (CC0), Pixabay

Warszawa to największy w Polsce rynek nieruchomości. Trudno się temu dziwić, gdyż mieszka tu najwięcej ludzi. To tutaj swoje siedziby mają liczne instytucje i największe firmy, w tym filie zagranicznych koncernów, w których pracują setki tysięcy ludzi. Deweloperzy budują więc tam, gdzie spodziewają się dużego popytu na swoje mieszkania.

Wiele argumentów na „tak”

 

Duża część inwestycji realizowana jest w prawobrzeżnej części miasta. Przeszukując internet, natknąć się można na wiele mieszkań zlokalizowanych na Targówku. Czy zakup mieszkania w tej dzielnicy to dobre posunięcie?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, musimy poznać tę dzielnicę. Położona jest niedaleko centrum, w północno-wschodniej części Warszawy. Graniczy z Pragą Północ, Białołęką, Rembertowem, Pragą Południe. Sąsiaduje również z gminami podwarszawskimi, tj. Ząbkami i Markami administracyjnie należącymi do powiatu wołomińskiego.

Targówek zajmuje powierzchnię ponad 24 km kw., co stanowi 5 proc. terytorium stolicy naszego kraju. Zamieszkują ją 123 tys. ludzi. Dzielnica należy do najbardziej zielonych w całej Warszawie – 1/3 powierzchni Targówka zajmują lasy i tereny zielone.

Z pozostałościami Puszczy Bródzieńskiej, czyli współczesnym Laskiem i Parkiem Bródzieńskim, wiąże się legenda najsłynniejszych postaci mitycznych Warszawy: Warsa i Sawy. Przed wiekami tereny te były ważnym ośrodkiem handlowym. To tutaj zawierano transakcje kupna-sprzedaży towarów przywiezionych z bliższych i dalszych okolic.

Zabytki

Nie brakuje tutaj zabytków architektury. Poza wspomnianymi terenami zielonymi obiektami, które nadają uroku dzielnicy, są m.in. dwa cmentarze, kościół, forty współtworzące Twierdzę Warszawa (Antoninów, Lewinów, Lewiepol), budynki kolejowe (przy ul. Radzymińskiej i rondzie Żaba).

To wszystko sprawia, że warto kupić tutaj nowe mieszkania. Targówek jest bardzo pięknym miejscem. Poza tym warto mieć na uwadze, że już za kilka lat za sprawą II linii metra wartość działek i mieszkań tutaj położonych wzrośnie.