Najlepsze taryfy dla rodzin i grup – karta czy abonament?

Taryfy grupowe to doskonałe rozwiązania dla rodzin, kilku przyjaciół, par, a nawet znajomych z pracy. Tego rodzaju oferty proponowane są w dwóch opcjach: na kartę i w abonamencie.

Abonament w grupie

Obecnie na rynku istnieje wiele bardzo korzystnych udogodnień związanych z ofertami grupowymi. Oprócz tego, że można od podstaw stworzyć nową grupę, istnieje też możliwość dołączania do grupowego abonamentu numerów zarejestrowanych w innych sieciach, a nawet numerów na kartę (prepaid). Takie rozwiązania proponuje np. Virgin Mobile, szczegóły taryfy można znaleźć pod adresem: https://virginmobile.pl/oferty/abonament/grupa.

Utworzenie nowej grupy polega na zarejestrowaniu minimum dwóch numerów na jeden numer PESEL. Od tego momentu można dowolnie przyłączać i odłączać dowolną liczbę numerów. Przy czym istnieją pewne ograniczenia – na jeden pesel, może być zarejestrowanych maksimum 10 kart SIM (10 numerów). Ta zasada obowiązuje bez względu na to, czy oferta jest na kartę, czy w abonamencie. Zaletą abonamentowej grupy jest również to, że można w bardzo atrakcyjnej cenie kupić smartfony. Ich ceny będą rozbite na raty i doliczone do comiesięcznego zobowiązania osób w grupie, które na aparat telefoniczny się zdecydowały.

Argumentem przemawiającym na korzyść abonamentu grupowego jest możliwość nieprzerwanego korzystania z telefonu i internetu. Oczywiście w ramach dostępnych pakietów. Po wykorzystaniu wszystkich limitów można nadal dzwonić, wysyłać SMS-y, MMS-y i korzystać z internetu, ale trzeba liczyć się z tym, że usługi te będą miały wyższą cenę. Z tego względu najlepiej dostosować wszystkie pakiety do własnych potrzeb. Przy czym warto wiedzieć, że każdy członek grupy może dowolnie je modyfikować w zależności od indywidualnych preferencji.

Taryfa rodzinna na kartę

System prepaid, czyli przedpłacowy, pozwala na kontrolowanie wydatków w sposób niezwykle skuteczny – nie ma możliwości wydania więcej, niż się zapłaciło. To bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku, gdy członkami grupy są dzieci, które często mają tendencję do przekraczania limitów. Pakiet na kartę skutecznie to uniemożliwia.

 

W pakietach grupowych stosowany jest system malejących cen, oznacza to, że każdy kolejno przyłączony numer obniża o określoną w ofercie kwotę koszt comiesięcznych wydatków dla wszystkich członków grupy. Limity bonifikat te są ograniczone, ale w ten sposób można uzyskać bardzo korzystne zniżki i bonusy.