Wynajem wózków widłowych – jak działa i kiedy jest opłacalny?

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem zakładów wyspecjalizowanych w przechowywaniu i transportowaniu towarów. Są one niezbędne zarówno na budowach, jak i halach produkcyjnych. Zdarzają się jednak przedsiębiorcy, którzy korzystają z wózków widłowych sporadycznie. Z tego powodu decydują się oni na skorzystanie z opcji wynajmu sprzętu.

 

Jedną z największych przeszkód dla przedsiębiorców są koszty wózków widłowych, które niejednokrotnie przekraczają zdolności kredytowe właścicieli firm. W takiej sytuacji mają oni do wyboru dwie opcje: wynajem lub zakup sprzętu używanego.

 

Wynajem wózków widłowych – jak to zrobić?

Wynajem wózków widłowych jest szybki i bezproblemowy, przy czym najlepiej zdecydować się na wypożyczenie sprzętu od renomowanego producenta. Tego typu usługi świadczy firma Still, która wyspecjalizowana jest w produkcji innowacyjnego sprzętu magazynowego (w tym przede wszystkim wózków widłowych). W Polsce istnieje pięć punktów wynajmu wózków widłowych, dzięki czemu wypożyczenie sprzętu nie jest czasochłonne i problematyczne. W celu skorzystania z takiej opcji należy skontaktować się z przedstawicielem firmy, a następnie uzgodnić z nim wszystkie warunki umowy. Wynajęte widlaki można odebrać jednym z punktów odbioru lub zamówić do firmy.

 

Wynajem wózków widłowych – ile to kosztuje?

Koszty wynajmu wózków widłowych uzależnione są od wielu czynników w tym min. od firmy, która świadczy tego typu usługi. Oprócz tego brany jest pod uwagę napęd widlaka (wyróżnia się sprzęt spalinowy, gazowy i elektryczny). Najtańszym rozwiązaniem jest wynajem widlaka akumulatorowego. Przy wynajmie na tydzień cena wynosi ok. 770 zł. Znacznie droższy jest wynajem wózków spalinowych i gazowych (od 1050 zł), ponieważ są one droższe w konserwacji. Można również wynająć wózki z przesuwnym masztem, wózki niskiego podnoszenia i wózki wysokiego podnoszenia. W takich przypadkach cena zazwyczaj ustalana jest indywidualnie.

 

Wynajem wózków widłowych – kiedy jest to opcja opłacalna?

Wynajem wózków widłowych nie jest najtańszym rozwiązaniem, jednakże opłaca się z niego skorzystać wówczas, gdy sprzęt ten nie jest potrzebny przez cały rok. Z wynajem wiążą się liczne zalety m.in wyeliminowanie wielu kosztów związanych z użytkowaniem widlaka. Mowa tu w głównej mierze o serwisowaniu, a także rejestracji i ubezpieczeniu.

 

Zobacz również: http://www.babcine.pl/zastosowanie-wozkow-widlowych/