Zabezpieczenie pomieszczeń przed intruzami

Pozostawione bez opieki pomieszczenia, szczególnie te wymagające wysokiego bezpieczeństwa, są prostym celem dla wyszkolonego włamywacza. Coraz częściej na dodatkowe zabezpieczenia decydują się także właściciele mieszkań i domów jednorodzinnych.

Zabezpieczenie swojej prywatności staje się popularniejsze. Na zainwestowanie w dodatkowe środki ochrony coraz częściej decydują się osoby prywatne, nie tylko właściciele firm. Bardzo skutecznymi produktami są różnego rodzaju urządzenia weryfikujące znajomość kodu koniecznego do otwarcia drzwi. Przykładem takiego systemu jest manipulator int-klcd-gr. Łączy w sobie zabezpieczenie na poziomie szyfru do zamka z możliwością prostego zarządzania pozostałą infrastrukturą ochronną.

Zabezpieczenie drzwi przed włamaniem

Drzwi są pierwszym elementem, którego opór może napotkać intruz. Często zainstalowanie zamka nie jest wystarczające – praktycznie każdy włamywacz sztukę otwierania zamków opanował do perfekcji. Przed tymi mniej wyrafinowanymi, którzy drzwi będą próbowali wyważyć, skutecznym rozwiązaniem mogą być blokady zawiasów. Ich dodatkową zaletą jest możliwość zainstalowania ich także na oknach. Kolejnym wartym zainteresowania produktem są łańcuchy montowane na drzwiach i framudze. Umożliwią sprawdzenie, kto stoi po drugiej stronie, a także jakie są jego zamiary. Niektórzy włamywacze mogą próbować wyrwać lub wyłamać zamek. Rozwiązaniem takiego problemu są rozety, będące rodzajem osłony na wkładce bębenkowej.

Zabezpieczenie okien przed intruzami

Następstwem nieudanego ataku na zamek, lub drzwi może być próba ominięcia zabezpieczeń znajdujących się w oknach. Absolutnym minimum wydaje się być zainstalowanie szyb antywłamaniowych, które są dodatkowo zabezpieczone specjalną folią poważnie utrudniającą wybicie szyby. Innym pomysłem jest wyposażenie okien w antywłamaniowe klamki z zamkami lub przyciskami. Do tego warto zainwestować w okucia zawiasów, które wzmocnią te elementy. Interesującą opcją jest zamontowanie czujników kontaktronowych. Umożliwiają zasygnalizowanie otwarcia okna. Skutecznym zabezpieczeniem od zewnętrznej strony będą rolety antywłamaniowe.